HTML i XHTML. Ćwiczenia praktyczne

Bestseller Wydawnictwa Helion
sierpień 2007

Posiadanie własnej strony WWW przestało być czymś niezwykłym. Mechanizmy oferowane przez większych dostawców usług internetowych pozwalają na jej stworzenie bez znajomości języka HTML. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, dodać do niego treść oraz grafikę i? gotowe. Jednak takie rozwiązanie zdecydowanie ogranicza możliwości twórcze i nie gwarantuje, że strona będzie zapadać w pamięć odwiedzającym ją osobom. Poznanie języka HTML i możliwości oferowanych przez technologię CSS sprawi, że Twoja strona będzie się wyróżniać na tle innych ? nadasz jej indywidualny styl, a dodatkowo samodzielne stworzenie własnej witryny WWW da Ci ogromną satysfakcję.

Dzięki książce “HTML i XHTML. Ćwiczenie praktyczne” poznasz podstawowy “budulec” stron WWW — język HTML i jego wersję rozwojową, nazywaną XHTML. Dowiesz się, z jakich elementów składa się kod strony WWW, oraz nauczysz się korzystać ze znaczników w celu rozmieszczenia elementów tekstowych i graficznych na stronie. Przeczytasz też o kaskadowych arkuszach stylów — poznasz sposoby ich definiowania i przypisywania elementom strony.

 • Niezbędne narzędzia webmastera
 • Definiowanie strony kodowej, słów kluczowych i opisu strony
 • Formatowanie tekstu, list, tabel i łączy
 • Tworzenie formularzy
 • Wstawianie na stronę elementów graficznych
 • Definiowanie stylów dla tekstu
 • Testowanie witryny w różnych przeglądarkach

Przestań być biernym użytkownikiem sieci. Stwórz własną stronę WWW.

Komentarze

 1. Świetna książka! Dzięki niej nauczyłem się HTML a teraz zamieżam JavaScriptu. Czy zna pan dobrą książkę o tym języku w której nauczyłbym się go od podstaw?

 2. Panie Michale, z książek o JS mogę polecić publikacje Marcina Lisa. Na przykład coś takiego JavaScript. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie II

 3. Zna Pan jakąś książkę o PHP

 4. Polecam ćwiczenia praktyczne o PHP autorstwa Andrzeja Kierzkowskiego. To bardzo dobra książka na start.

 5. Ksiąka – jak to zwykle u Bartosza bywa – doskonała. Należy również podkreślić, że jest to bardzo dobre uzupełnienie materiału zawartego w innych też znakomitych książkach autora; tj. “Tworzenie stron WWW w praktyce”, Helion 2008 (super pozycja) oraz (wcześniej) “ABC Tworzenia stron WWW”, Helion 2006, Wyd. II. Tak więc Bartoszu – duże brawa za te publikacje !!!

  Aby nie było tak słodko, to wskażę jednak jeden minus (no może “minusik”). Otóż Bartosz m.in. na stronie 144 (w Podsumowaniu) obiecuje, że na jego stronie domowej będą pliki ze wszystkimi ćwiczeniami. No więc szukam, szukam i nic … !! A więc prośba – zamieść jednak Bartoszu te pliki.

 6. Andrzeju w książce jest dokładny link do miejsca gdzie są przykłady dla tych ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry