Po prostu Nero 7

W ciągu ostatnich 10 lat flagowa aplikacja firmy Nero AG – Nero Burning ROM zyskała światową popularność i miano najlepszego oprogramowania do nagrywania płyt CD i DVD. Jej najnowsza edycja – Nero 7 Premium to uniwersalny pakiet multimedialny do obsługi plików audio, foto, wideo oraz oglądania telewizji. Zawiera absolutną nowość – Nero Home – rozbudowany program łączący funkcjonalność peceta i telewizora, umożliwiający użytkownikowi zarządzanie plikami multimedialnymi przechowywanymi na twardym dysku nawet przy użyciu zwykłego pilota.

Pakiet wyposażono w wiele nowych narzędzi i funkcji, a te, które były znane z poprzednich wersji, zostały rozbudowane i udoskonalone.

Książka Po prostu Nero 7 to bardzo dobrze opracowany przewodnik. W czasie lektury poznasz wszystkie tajemnice tytułowego produktu. Nauczysz się instalować i konfigurować składniki pakietu Nero 7, nagrywać płyty CD, VideoCD i DVD, odtwarzać pliki multimedialne, testować napędy i projektować okładki płyt. Każde zagadnienie przedstawione jest w postaci bogato ilustrowanych sekwencji czynności, co bardzo ułatwia zrozumienie prezentowanych treści.

 • Instalacja pakietu i nakładki polonizującej
 • Uruchamianie aplikacji z poziomu Nero StartSmart
 • Nagrywanie płyt za pomocą Nero Express
 • Konfiguracja programu Nero Burning ROM
 • Nagrywanie płyt hybrydowych
 • Przygotowywanie płyt ze zdjęciami
 • Nagrywanie płyt DVD i VideoCD za pomocą Nero Vision
 • Kopiowanie płyt CD i DVD
 • Projektowanie okładek płyt
 • Obróbka plików multimedialnych

Poznaj najpopularniejszy pakiet aplikacji służących do zapisywania i archiwizowania danych.
Inne książki o Nero

 • Nero 7. Nagrywanie płyt CD i DVD. Ćwiczenia praktyczne
 • Nero 6. Nagrywanie płyt CD i DVD. Ćwiczenia praktyczne
 • Nero Burning ROM. Nagrywanie płyt CD. Ćwiczenia praktyczne
 • Po prostu Nero 6

Komentarze

 1. Dominika

  Bardzo fajna książka. Wiele mi pomogła i dzięki niej poznanie nowej wersji Nero było dużo łatwiejsze. Polecam wszystkim i pozdrawiam autora.

 2. krzysztof

  Jestem posiadaczem obydwu książek o Nero 7 i oczywiście programu. Niestety nic w nich nie ma o edycji filmów DVD.
  W Poprostu Nero jest “zajawka” , że na razie instruktaż edycji przerywamy i jest sporo informacji na temat tworzenia tytułów.
  Natomiast edycję w dalszej części “wcieło”.Oczywiście w programie jest instruktaż po angielsku. Ale dla początku-jącego amatora “produkcji” filmów jest on na razie zbyt trudny.Pana obydwie książki w sposób praktyczny pomogły mi w zapoznaniu się z Nero 7.Ale najbardziej mi zależy na edycji i montowaniu wakacyjnych filmów . Ze zdjęciami jest OK. Nie chciałbym kupowac nowego programu (Pana ksiązka o edycji filmów właśnie w tym nowym programie), ponieważ już się zaprzyjaźniłem z Nero. Chyba , że uważa Pan , że ten inny program jest lepszy, bardziej przyjazny lub łatwiejszy dla edycji i montowania i wypalania DVD . Pozdrawiam Krzysztof

 3. Panie Krzysztofie,

  Z informacji jakie posiadam wynika, że na jesieni ma być nowa wersja Nero oznaczona numerem 8. Przy okazji tej premiery powstanie nowa książka “Po prostu Nero 8” w której zostaną uwzględnione pańskie uwagi.

  Natomiast teraz mogę powiedzieć, że Nero Vision pozwala na prosty montaż – wycinanie kawałków filmu, dodawanie efektów, zmiana podkładu dźwiękowego i parę innych drobiazgów.

 4. Stanisław

  Szanowny Panie,

  Kupiłem wczoraj Po prostu Nero 7.
  Na str. 9 przeczytałem zdanie : ” …. oraz przygotować zawartość płyty dołączonej do książki.”

  Mam pytanie – cze reklamować brak płyty w księgarni, bo nigdzie więcej w książce nie ma o niej wzmianki.
  Prosze o odp e-mailem.
  Serdecznie pozdrawiam
  Stanisław Kłosin

 5. Panie Stanisławie, zdanie to jest pozostałością po poprzednim wydaniu książki. Niestety w przypadku książki Po prostu Nero 7 nie ma w niej krążka CD z dołączoną kopią Nero 7.

  Bardzo przepraszam za swoje niedopatrzenie.

 6. Czesław Sikora

  Czy nero 7 zawiera wave editior, by nagrywać muzykę jak to jest w nero 5 ? Pozdrawiam

 7. Panie Czesławie, oczywiście Nero Wave Editor jest w pakiecie, który omawia niniejsza książka.

 8. Dzień dobry Mam pana Książkę Nagrywanie płyt .To Co dla mnie Najważniejsze i dla wielu Innych niema. Mianowicie Do czego służy funkcja Nagrywania danych co można tam nagrywać co to znaczy Nagraj Obraz płyty lub nagraj pliki ISO. Mam Nikona D90 nie wiem w jaki sposób Mógłbym wykorzystać nagrywanie filmów HD jak i na co mógłbym nagrać.Posiadam Pana dwie książki o nagrywaniu.Pozdrawiam Leszek Jestem byłym fotografem dużej upadłej firmy

 9. Panie Leszku, Nagrywanie danych to podstawowa funkcjonalność programu Nero i jest ona opisana np. na stronie 83 “Płyta z danymi”. Co do pytania o to co można nagrać to trudno mi odpowiedzieć na to pytanie ponieważ można tam nagrać wszystko co Pan chce i co ma postać cyfrową – pliki i katalogi. A czy to będą pliki Worda czy Mp3 w przypadku płyty z danymi nie ma znaczenia.

  Temat obrazów płyty (ISO) został bardzo dokładnie opisany na stronie 129 “Praca z obrazami”.

  Co do wykorzystania aparatu Nikon D90 to trudno mi powiedzieć jak może Pan go używać. Skoro twierdzi Pan, że ten aparat nagrywa filmy HD to można je później przerobić na płyty DVD Video lub SVCD. Służy do tego program Nero Vision opisany w rozdziale 7.

  PS
  * Warto zastanowić się również nad aktualizację Nero bo wersja 7 jest bardzo stara. Aktualna wersja pakietu nosi numer 10.
  * Jeżeli będzie miał Pan pytania to proszę śmiało pisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry