Walka trwa

W poprzednich artykułach zajmowaliśmy się wyciszaniem najgłośniejszych elementów komputera, takich jak wentylatory kart graficznych, procesorów czy zasilaczy. O ile było to możliwe, zastępowaliśmy je pasywnym chłodzeniem opartym o duże radiatory i heat pipe. Jeżeli wentylator był niezbędny, stosowaliśmy w jego miejsce inne znacznie cichsze urządzenie lub zmniejszaliśmy podawane napięcie w celu redukcji liczby obrotów. Wszystkie te operacje owocowały wyraźnym spadkiem hałasu dobiegającego z wnętrza komputera.

Należy jednak pamiętać, że to nie wszystko, co można zrobić w skutecznej walce z hałasem. Wbrew pozorom istnieje jeszcze wiele innych metod wyciszania komputera o znaczeniu cząstkowym, ale dających doskonałe rezultaty w połączeniu z innymi technikami. Lektura niniejszego artykułu pozwoli zbić kolejne cenne decybele i zbliżyć się do upragnionej cieszy.

Pełen tekst artykułu znajdziesz w magazynie CHIP Special 7/2004 pt: ?PC modding & overclocking?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry