ABC tworzenia stron www

Wydaje Ci się, że stworzenie własnej strony WWW przekracza Twoje możliwości? Jesteś w błędzie! Potrzebna jest do tego odrobina determinacji, trochę wolnego czasu i podstawowe informacje, których dostarczy Ci ta książka. Dowiesz się z niej wszystkiego, co potrzebne, by samodzielnie stworzyć własną witrynę internetową.

Ten praktyczny podręcznik przekaże Ci nie tylko niezbędne informacje na temat języka HTML. Dowiesz się także jak uatrakcyjnić wygląd witryny używając odpowiednich narzędzi, jak przygotować grafikę na potrzeby WWW, jak poprawnie zakodować polskie znaki i jak wysyłać e-maile bezpośrednio ze strony.

Książka zawiera:

 • Podstawowy kurs języka HTML: tekst na stronach WWW, łączenie tekstu z grafiką, tabele, ramki i odnośniki
 • Niezbędne informacje na temat kaskadowych arkuszy stylów (CSS)
 • Tajniki właściwego przygotowania ilustracji na strony WWW: skanowanie, obróbkę, wybór formatu zapisu
 • Praktyczne sposoby publikowania gotowych stron w Internecie
 • Wiele sprawdzonych sztuczek i technik projektowania stron WWW

Chcesz mieć własną stronę WWW i nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od tej książki, a przekonasz się, ile satysfakcji dostarczy Ci realizowanie własnych pomysłów.

Bezpłatne uaktualnienia

Komentarze

 1. Witam serdecznie!!
  Od września (2006) zacząłem uczyć się tworzenia stron www. Widzę, żę powoli mnie to wciąga. Właśnie książka Pana pt. “ABC tworzenia stron www” była moją pierwszą pozycją, z której uczyłem się projektować strony internetowe. Uważam, że Pańska książka jest bardzo dobra jak na początek nauki. Wprowadza znakomicie w język html i css (czyli jak to można powiedzieć języki które są prawą i lewą nogą webmasterstwa). Po jej szczegółowym przerobieniu poszerzyłem swoją wiedzę na temat css i html (poprzez kurs Pawła Wimmera) dodatkowo czytałem tez strony i artykuły zamiesczone w Internecie dotyczące tego zagdnienia – css i html. Teraz czytam książkę Erica Meyera o CSS. Uważam że Pańska ksiązka “ABC.. jest napisana przyjaznym językiem, dość łatwo się to czyta – i z tego powodu chylę czoła!!!
  Mam pytanie jaki język programowania mógłbym się teraz uczyć (po cssi html)-proszę o poradę. Mam też kilka sugestii. Np. taką aby wydawnictwo HELION wydało jakąś książkę dotyczącą podstaw tworzenia grafiki na potrzeby stron www (chyba że już taka istnieje – ale wydaje mi się że nie) – np.mogła by być to książka z serii ABC…, a może napisać też książkę o PHP (też z serii ABC… bo takiej chyba też nie ma)
  Pozdrawiam serdecznie !!! Janusz Drążkowski!!!!

 2. Bardzo dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że jest Pan zadowolony z zakupionej książki.

  Co do sugestii to prześle do wydawcy i być może coś się z tego urodzi.

  Odnośnie pytania o języki jaki warto się dalej uczyć to myślę, że po poznaniu html i css warto zająć się php bo to podstawa współczesnych stron, które są generowane dynamicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry