BIOS. Przewodnik. Wydanie II

BIOS — zestaw podstawowych ustawień związanych z podzespołami komputera — często lekceważony przez początkujących użytkowników komputerów PC, jest niezwykle istotnym elementem komputera. Od jego poprawnych ustawień zależy stabilność i wydajność pracy peceta. Jednak mnogość opcji oraz skomplikowany i mało intuicyjny interfejs użytkownika dość skutecznie odstrasza od wgłębiania się w jego konfigurowanie.

“BIOS. Przewodnik. Wydanie II” to kolejne, zaktualizowane wydanie doskonałego podręcznika dla wszystkich, którzy chcą poprawnie skonfigurować BIOS w swoim komputerze. Autorzy opisali w nim ponad 500 opcji BIOS-ów różnych producentów. Dowiesz się z niego wszystkiego, co jest niezbędne do uzyskania maksymalnej wydajności komputera. Poza dokładnym omówieniem opcji BIOS-u znajdziesz tu także opisy sposobów jego aktualizacji oraz rozwiązywania problemów wynikających z błędnej aktualizacji lub instalacji nietypowych urządzeń. Przeczytasz także o konfigurowaniu obsługi macierzy dyskowych RAID i opcjach DualBIOS-u.

 • Alfabetyczny wykaz opcji BIOS-u
 • Sposoby odzyskania hasła dostępu do BIOS-u
 • Identyfikacja modelu płyty głównej
 • Aktualizacja BIOS-u z różnych nośników
 • Rozwiązywanie problemów z instalacją dużych dysków
 • DualBIOS
 • Konfiguracja macierzy dyskowej RAID

BIOS to setki opcji i parametrów. Dzięki tej książce nie zgubisz się w nich i poprawnie je skonfigurujesz.

Jeśli BIOS Twojej płyty głównej posiada jakąś opcję, która nie jest opisana w niniejszej książce pomóż nam i zgłoś nową opcję.

Komentarze

 1. Mam zarówno pierwsze jak i drugie wydanie co pozwala mi na porównanie obu książek. W obu przypadkach widać jak dużo pracy autorzy włożyli w zebranie materiałów i przygotowanie książki. Sama wiele razy siedziałam w sieci i szukałam odpowiedzi na moje pytania. Niestety nie jest to takie łatwe jak sie może wydawać. Bardzo często sami producenci płyt nie wiedzą do czego służą dane opcje.

  Drugie wydanie to blisko dwa razy więcej opcji z nowych jak i starych BIOS-ów. Oprócz ogromnej wartości marytorycznej na uwagę zasługuje prosty i zrozumiały język przekazu. Wyraźnie widać w tym zasługę pana Bartosza Danowskiego – mam kilka jego książek i cenie je za wysoki poziom merytoryczny oraz prosty i zrozumiały język.

  Jedynym minusem książki jest wysoka cena. Z drugiej strony skoro “BIOS i usuwanie usterek. Vademecum profesjonalisty” może kosztować 70 zł i jest mocno nieaktualny to cena wydaje się już strawniejsza.

  Z czystym sumieniem mogę wystawić maksymalną ocenę z małym minusem za cene. Czekam również na kolejne wydania bo z tego co wiem pojawiły się już nowe opcje i warto o nich napisać. Proponuję również w miarę możliwości dodać więcej informacji na temat opcji ze starszych BIOS-ów bo to również się przydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry