CrazyPack – pokarm dla PenDrive

Crazy Pack Tytuł wpisu trochę dziwny ale uznałem, że doskonale pasuje do tego co chciałem napisać. Wczoraj a właściwie to już dzisiaj znalazłem pakiet o nazwie CrazyPack, który jest zestawem narzędzi przeznaczonych do uruchamiania z pamięci PenDrive. Wszystkie aplikacje składowe nie wymagają instalacji i nie zapisują żadnych danych na dysku komputera z którego są uruchamiane. Dzięki temu jeżeli np. staniemy przed koniecznością udania się do kawiarenki internetowej celem sprawdzenia poczty możemy sięgnąć po bezpieczne aplikacje zapisane na naszym kluczu.

Pakiet CrazyPack jest ciągle rozwijany a co za tym idzie warto regularnie sprawdzać co aktualnie dostępne jest w nowych wydaniach. Autor zachęca do nadsyłania propozycji programów i narzędzi które powinny trafić do jego projektu. Obecna wersja pakietu zajmuje 20 MB i może być wypakowana niemal na każdym kluczu USB.

Aktualna zawartość pakietu:

  • OperaUSB – przeglądarka stron WWW,
  • nPOP – klient poczty e-mail,
  • Small CD-Writer – narzędzie do nagrywania płyt,
  • Portable GoogleTalk – komunikator Googla,
  • Staganos LockNote – notatnik,
  • Backup – narzędzie do archiwizacji danych,
  • Putty – klient SSH i Telnet
  • filecheckmd5 – narzędzie do sprawdzania sum kontrolonych,

Całość jest opatrzona wygodnym menu, które jest widoczne na obrazu ilustrującym niniejszy wpis. Zaletą wszystkich aplikacji składowych pakietu jest bardzo duża szybkość działania to, że są darmowe.

Jeżeli uznasz, że sam możesz stworzyć podobny pakiet lub masz ochotę poszerzyć zawartość CrazyPacka to udało mi się znaleźć bardzo rozbudowaną listę przenośnych aplikacji. Na uwagę zasługuje również strona Portable App, na której możemy znaleźć kilkanaście przydatnych aplikacji. Wszystkie narzędzie są przetestowane i tak zmodyfikowane aby nic nie zapisywały na dysku komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry