Helena i Kordian – historia losów mojej rodziny

Kilka dni temu Pani Gabriela Bonk zwróciła się do mnie o pomoc w uzupełnieniu prezentacji multimedialnej poświęconej mojemu Dziadkowi – Dominikowi Danowskiemu-Zdziebło (dowódcy zgrupowania ?Żelbet? AK w Krakowie, kawalerowi Orderu Virtuti Militari, Krzyża Walecznych oraz Złotego Krzyża Zasługi z Mieczami). Dzisiaj z dumą mogę zamieścić na mojej skromnej stronie linka do gotowej prezentacji.

Kordian i Helena

(kliknij w obrazek, aby zobaczyć prezentację)

Pozwoliłem sobie zamieścić prezentację na stronie www.docstoc.com, aby umożliwić jej odtwarzanie bezpośrednio z poziomu przeglądarki stron WWW. Osoby chcące pobrać plik prezentacji na swój komputer zapraszam pod ten adres.

Komentarze

 1. Szanowny Panie
  Bartoszu.

  Z wielkim zainteresowaniem , przeczytałam zamieszczony życiorys rodziny.

  Trafiłam na Pana stronę przez Anię Danowską, którą miałam okazję poznać osobiście.- witraże.

  Podziwiam Pana talent i swoja postawa, daje Pan również nadzieję, że niedocenione talenty w szkole , przy pasji i pracy mają szansę na rozwój , bez względu na okoliczności…….

  Pozdrawiam Pana życzę sukcesów.

 2. Bardzo dziękuję za miły komentarz i również serdecznie pozdrawiam.

 3. Całkiem bardzo fajny artykuł. Nic nie trzeba poprawiać. Czytałem cały artykuł, korzystam z RSS. Oby tak dalej było dobrze.

  Ja także pozdrawiam.

 4. Siema;)

  Bardzo lubię historie i z wielkim zainteresowaniem obejrzałem i przeczytałem całą prezentację. Naprawde, Pana rodzina ma piękną historie, która powinna być pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

  pozdrawiam

 5. Agata Ł.

  Panie Bartoszu!

  Po raz pierwszy usłyszałam o historii Pańskiej rodziny w Programie Pierwszym Polskiego Radia dokładnie 30 grudnia 2011 roku. Losy Pańskiej rodziny bardzo mną wstrząsnęły i dały wiele do myślenia. Dzisiaj również miałam okazję słuchać owego reportażu w radio. Miłość wszystko przezwycięża – taki nasuwa mi się wniosek. W tym roku zdaję maturę – zainspirowana historią Pańskiej rodziny – podczas ustnej matury – skupię się również na historii Pańskich bliskich.

  Z pozdrowieniami, Agata.

 6. Pani Agato, bardzo dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam i życzę powodzenia na maturze.

 7. Witam Pana!

  W grudniu 2011 r. wysłuchałem audycji radiowej n.t. niezwykłej historii Pana babci dziadka. Ich przeżycia to doskonała inspiracja dla nas współcześnie, kiedy tak łatwo rezygnujemy z troski o drugiego człowieka, podążania drogą prawdy i odwzajemniania miłości.
  Serdecznie Pana pozdrawiam.

  Andrzej Dziąba.

 8. Panie Andrzeju dziękuję za miłe słowa i serdecznie pozdrawiam

 9. z. lewicki

  W rodzinach żelbetowców w Krakowie pamięta się o Kordianie do dziś.

  1. Bartek Danowski

   Miło to słyszeć! Serdeczne pozdrowienia z Katowic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry