Instrukcja obsługi komputera. Wydanie II

Naucz się wykorzystywać możliwości komputera

 • Przygotuj komputer do pracy
 • Zainstaluj system operacyjny i oprogramowanie
 • Archiwizuj dane na płytach CD

Komputery już dawno przestały być urządzeniami nieosiągalnymi i budzącymi respekt. Dziś są równie powszechne jak telewizor, telefon i radio. Dzięki ich możliwościom pracujemy, kontrolujemy nasze rachunki i stan konta bankowego, słuchamy muzyki, oglądamy filmy, gramy i buszujemy po internecie. Udajemy się więc do sklepu, kupujemy komputer, przywozimy do domu kilka kartonów i… co dalej? Jak połączyć ze sobą wyciągnięte z pudeł elementy? Jak przygotować komputer do pracy i zainstalować system operacyjny? I, co najważniejsze, jak korzystać z komputera na co dzień?

Za pomocą tej instrukcji ujarzmisz swój komputer. Zawiera wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim rozpakujesz pudła. Poznasz elementy zestawu komputerowego i dowiesz się, jak je ze sobą połączyć. Przeczytasz o zasadach bezpiecznej pracy. Nauczysz się konfigurować komputer, instalować system operacyjny Windows Vista i rozpoznawać legalne oprogramowanie. Zapoznasz się ze sposobami instalowania i usuwania programów oraz rozwiązywania najczęściej pojawiających się problemów. Znajdziesz ponadto informacje o tym, jak dbać o komputer, aby służył Ci jak najdłużej.

 • Elementy zestawu komputerowego
 • Montaż i konfiguracja komputera
 • Instalacja systemu Windows Vista
 • Konfiguracja BIOS-u
 • Instalowanie dodatkowego oprogramowania i sterowników
 • Rozwiązywanie problemów z systemem operacyjnym i sprzętem
 • Konserwacja i czyszczenie sprzętu

Sięgnij po instrukcję, a szybko i bez problemów zaczniesz cieszyć się swoim komputerem!

Komentarze

 1. z czystej ciekawości … do kogo książka jest skierowana ?
  proponuje następnym razem przeczytać co się napisało i zastanowić się czy to się nadaje do publikacji…
  generalnie żenada i brak profesjonalizmu w tym wypadku
  nie piszę tego komentarza złośliwie tylko z nadzieją że przy następnym wydaniu zastanowi się pan co pisać i w jakiej formie – nikt mistrzem pisania się raczej nie urodził

  Życzę intensywnego rozwoju !
  Rafael Budnik

 2. Panie Rafale, książka jest o tyle specyficzna, że powstała ona pod dyktando i pod zamówienie firm. Innymi słowy jest to dodane do komputerów oferowanych na polskim rynku.

  Co do lektury tego co napisałem to zapewnia, że wiem co jest w tej książce. Będę wdzięczny jednak za podanie konkretniejszych uwag co do tej pozycji.

  Nie wiem czy będzie kolejne wydanie bo w przypadku tej książki zależy to wyłącznie od tego czy producenci zgłoszą takie zapotrzebowanie.

  Dziękuję również za życzenia… Tak się składa, że życzenia chyba się już dawno sprawdziły o czym świadczą opinie na temat kilkudziesięciu innych książek ;)

 3. Panie Bartku, dyktando zleceniodawców jest mocno widoczne w książce – fakt faktem że w moim wypadku książka nie trafiła w grupę czytelników do jakiej została skierowana.
  Nie śmiem też podważać Pana fachowości w wypadku innych pozycji gdyż najzwyczajniej ich nie znam. Co do konkretnych uwag to myślę że dział komentarzy to nie jest na to miejsce a nie jedną część książki mam na myśli. Jednak jak byłby Pan zainteresowany to można śmiało pisać na mojego e-maila.

  Pozdrawiam
  Rafael Budnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry