Komputerowy montaż wideo. Ćwiczenia praktyczne

Chociaż o “multimedialności” komputerów słychać już od dawna, dopiero ostatnio “pecety” osiągnęły możliwości obliczeniowe, które pozwalają sprostać takim zadaniom, jak obróbka filmów czy muzyki przy zachowaniu zadowalającej jakości. Rynek został zdominowany przez rozmaite urządzenia cyfrowe, które dużo łatwiej połączyć z komputerem niż ich analogowe odpowiedniki. Cyfrowe kamery wideo nie są już ekstrawagancją — nie trudno jest więc mieć “co” obrabiać — trzeba tylko wiedzieć “jak”.

Książka “Komputerowy montaż wideo. Ćwiczenia praktyczne” przekaże Ci wiedzę potrzebną do samodzielnego montowania filmów. Po jej przeczytaniu nie będziesz musiał zanudzać znajomych “dłużyznami” i szukać na pilocie magnetowidu klawisza “fast forward” by pominąć nieudane sekwencje.

Poznasz:

 • Sprzęt używany przy obróbce wideo
 • Instalację i konfigurację kart rozszerzających
 • Podstawowe oprogramowanie
 • Zgrywanie materiału audio i wideo
 • Edycję filmów
 • Sposoby udźwiękowienia i dodawania napisów
 • Zapis gotowych filmów w formatach VCD, SVCD, DVD i DivX

Pobierz bezpłatny dodatek do niniejszej książki.

Komentarze

 1. Dzisiaj kupiłem.W końcu ruszyłem z Ti 4200. Zastanawiam się dlaczego na płycie Nvidi nie ma sterowników do VIVo. Dzięki p.książce ściągnąłem sterowniki i pierwsze próby pozwoliły w końcu uruchomić tę kartę. Dzięki wielkie za informacje a teraz pomału będę szlifował sprawy capture i montażowe. Oczywiście trenuję z p.książką. Jeszcze raz dziękuję.

  Pozdrowienia Jan

 2. Polecam zakup zarówno osobom stawiającym pierwsze kroki jak i takim jak ja, czyli osobom które co nieco wiedzą, ale potrzebują jeszcze kilku wskazówek aby wypełnić braki w wiedzy. Dobrze że na nią trafiłem, gdyż przedstawia pełną obsługę Ulead Video Studio 7, którego wcześniej używałem, ale dzięki tej książce poznałem jeszcze kilka innych sztuczek. Polecem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry