Laptopy. Dla seniorów

Mały, lekki, wygodny? laptop potrzebny na co dzień

 • Weź byka za rogi, czyli pierwszy kontakt z laptopem i systemem Windows 7
 • Gniazdka i kabelki, czyli podłączanie i instalacja urządzeń zewnętrznych
 • Notowanie na ekranie, czyli obsługa edytora tekstu i innych popularnych programów
 • Nie daj się wirusom, czyli podstawy zabezpieczenia komputera

Komputery przenośne stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla starszych braci ? komputerów stacjonarnych. Ich atutem jest nie tylko niewielki rozmiar przy podobnych, ogromnych możliwościach działania, ale także porównywalna cena, sprawiająca, że niemal każdy może sobie dziś pozwolić na kupno laptopa. Warto zastanowić się nad takim sprzętem, ponieważ można go używać praktycznie wszędzie ? w domu, parku, pociągu, na plaży, wycieczce i działce. Wystarczy odrobina dobrych chęci i czasu, by opanować podstawy obsługi tego urządzenia ? i już można oglądać filmy, przeglądać lub poprawiać zdjęcia z wakacji albo nagrywać płyty.

Laptopy. Dla seniorów” to książka, która pomoże Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie sprzęt i nauczyć się obsługiwać podstawowe programy. Jej autor bez zbędnego technicznego żargonu opowie Ci, jak działa laptop i co możesz zrobić, by wykorzystać maksimum jego możliwości. Podpowie, jak dbać o komputer, by służył Ci długo i bezawaryjnie. Pokaże, jak stworzyć różnego typu dokumenty albo podłączyć urządzenia typu drukarka, aparat fotograficzny, dysk zewnętrzny czy pamięć pendrive. Wyjaśni także, czym jest i jak działa internet. To wszystko wcale nie jest tak skomplikowane, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Nie daj sobie wmówić, że to nie dla Ciebie!

 • Podstawowe informacje
 • Kupowanie laptopa
 • Pierwszy kontakt z laptopem
 • Pierwsze uruchomienie laptopa
 • Podstawy pracy w systemie Windows 7
 • Podłączanie i instalacja urządzeń zewnętrznych
 • Praca z edytorem tekstu i nagrywanie płyt
 • Podstawy bezpieczeństwa
 • Obsługa internetu

Otwórz przed sobą nowe możliwości!

Komentarze

 1. A może iPady dla Seniorów?!
  Ostatnio testowałem na moim 87 letnim dziadku, złapał temat w 5 minut, do tego stopnia ze na ponad tydzień zostawiłem mu go do zabawy. Tak mu sie spodobało że chyba mam już pomysł na prezent gwiazdkowy! :)

 2. dorzucam sie z iPadem.
  tesciowa zalapala szybciej niz klasycznego laptopa z Mac OS X.

 3. Mam nadzieje, że autor już wie, że skądinąd merytorycznie wartościowa książka traci na swojej wartości poprzez nieprawidłowe złożenie. W moim egzemplarzu po stronie 176 następują strony od 65 do 80, a dalej strony od 193 do 208. Oznacza to, że ja mam podwójnie strony 65 – 80. A zatem brakuje mi stron od 177 do 192.Wymienić nie mogę, bo paragon wyrzuciłam. Ostatni raz taka historia zdarzyła mi się jakieś 30 lat temu, a kupuję co najmniej jedna książkę miesięcznie.
  Pozdrawiam i liczę na jakąś propozycję rozwiązania tego problemu.

 4. Autor niestety nie wiedział o tym problemie. Akurat egzemplarze, które dostałem są pozbawione tego błędu. W każdym razie przekazałem Pani zgłoszenie do Wydawcy bo to on odpowiada za takie problemy. Będzie się z Panią kontaktował pracownik i zapewne razem znajdziecie rozwiązanie problemu.

 5. Refresh !
  Co do książki -> ciekawa, mój dziadek wreszcie zakumał temat.

 6. Podzielam zdanie Cezary Lech, Ipad jest bardziej intuicyjny niż laptop ze względu na dotyk i starsze osoby szybciej się nauczą.

 7. jak się dobrze sformuje przekaz to można przekonać seniorów do wszystkiego. Moja babcia niegdyś panicznie bała się smartfonu a teraz tylko spróbowałby ktoś jej go zabrać.
  Jak by mogła oglądać swoje wnuki inaczej jeśli są za oceanem

 8. Moja babcia co prawda ma komputer, stacjonarny jeszcze ale boi się go ruszać. Za to na smartfonie cuda wyrabia i żyć bez niego nie umie. :)

 9. Maiko po 50 :)

  Zdecydowanie polecam – pozdrawiam autora.

  1. Bartek Danowski

   Bardzo dziękuję ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry