Nero 8. Nagrywanie płyt CD i DVD. Ćwiczenia praktyczne

Wykorzystaj możliwości programu Nero 8 i nagrywaj własne oryginalne płyty

 • Jak nagrać płytę multisesyjną?
 • Jak zautomatyzować proces archiwizacji?
 • Jak tworzyć i nagrywać obrazy?

Nero uważany jest za jeden z najlepszych programów do nagrywania. Współpracuje z większością nagrywarek dostępnych na rynku, posiada polski interfejs i ? co ważne dla początkujących użytkowników ? wbudowany kreator tworzenia płyt. Dzięki funkcji ?menedżer plików? również wybieranie plików do nagrania okazuje się tu bardzo proste. Program wyposażony jest także w możliwość automatycznego lub ręcznego ustawiania pamięci cache, która ma być przydzielona do buforowania nagrywanych danych.

Książka, którą trzymasz w rękach, zawiera wszystkie potrzebne ci informacje o tym programie, jego nowych możliwościach oraz nagrywarkach. Informacje i ćwiczenia zostały dobrane w taki sposób, abyś szybko i bez wysiłku mógł poznać zasady działania pakietu Nero 8 i wykorzystać je w praktyce. Po przeczytaniu tego podręcznika z łatwością poradzisz sobie z nagraniem każdego rodzaju płyt CD i DVD, a także będziesz potrafił stworzyć własną płytę ? na przykład cyfrowy album fotograficzny.

 • Instalacja i konfiguracja
 • Płyta z danymi i muzyką
 • Płyta multisesyjna
 • Płyta DVD-Video z authoringiem
 • Overburning
 • InCD ? zapis pakietowy
 • Automatyzacja procesu archiwizacji
 • Nero CoverDesigner
 • Nero RescueAgent

Wszystkie praktyczne informacje, których potrzebujesz, żeby nagrywać oryginalne płyty DVD oraz CD.

Komentarze

 1. Próbuję podzielić film z kamery na trzy osobne części i każdą nagrać jako osobny film na VCD.Specjalnie kupiłam Nero8 i powyższe ćwiczenia. Nie dowiedziałam się jak to zrobić w Vision 5. Pomimo, że w programie są ( jako narzędzie )nożyczki to takich nie znalazłam w ćwiczeniach. Czy wogóle jest możliwy montaz filmu w Nero? Kiedy ukaże się jakieś wyczerpujące opracowanie tego tematu?

 2. Korzystam z wielu Pańskich publikacji i uważam że sa bardzo pomocne w samodzielnej nauce (szczególnie ćwiczenia), ale przy Nero8 zacięłam się i dalej ani rusz
  z montażem filmu, sorry:-)

 3. Pani Łucjo, oczywiście można to zrobić za pomocą Nero Vision. Proszę o kontakt mailowy (adres w książce) i tam postaram się pomóc.

 4. Pani Łucjo otwiera pani film w Windows Movie Maker tam panie zaznacza części filmu którą chce Pani podzielic czyli poprostu usuwa pani 1/3 filmu i zapisuje i tak z wszystkim częściami i wypala pani te 3 części przez NERO i gotowe

 5. Pobrałem ze strony nowe szablony,które przy mógłbym wykorzystać przy tworzeniu filmu, ale żadną miarą nie mogę ich uruchomić ponieważ nie pojawiają się w menu “więcej szablonów”.
  Po drugie: nie pojawia mi się okno otwieranie rys.9.3. Jeżeli w przypadku tworzenia pokazu slajdów czynności były czytelne to w przypadku tworzenia płyty dvd z obrazyu przechwyconego z kamery nic nie wychodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry