Nowa wersja strony

W dniu dzisiejszym zmianie uległ wygląd mojej strony domowej. Za zarządzanie odpowiada darmowy, bardzo elastyczny system o nazwie WordPress. Natomiast projekt witryny oraz szablony przygotował Mikołaj Barczentewicz.

Poniżej znajduje się wykaz najważniejszych zmian i udogodnień.

 • System WordPress jest doskonałym narzędziem do budowy stron wykorzystujących nowe trendy lansowane przez Web 2.0. W efekcie czego strona jest lekka, czytelna i bardzo intuicyjna. Warto tutaj wspomnieć o tym, że nowa wersja witryny jest zgodna z językiem XHTML 1.0 Strict, co zapewnia prawidłową obsługę we wszystkich przeglądarkach.
 • Dzięki wbudowanej obsłudze kanałów informacyjnych w prosty i wygodny sposób można pobierać publikacje udostępnione na stronie do specjalnych czytników. Więcej informacji na temat tej funkcji zamieszczę w najbliższych dniach w dziale Porady.
 • Niemal każdy wpis na stronie możesz komentować oraz wydrukować w czytelnej i zoptymalizowanej postaci. Komentarze dostępne są dla wszystkich gości, a po bezpłatnej i nieobowiązkowej rejestracji komfort ich obsługi znacznie wzrasta.
 • Zawartość całej witryny może być teraz przeszukiwana za pomocą wygodnej wyszukiwarki. Domyślnie po kliknięciu przycisku ?Szukaj? pojawi się sześć wyników, a reszta dostępna jest po wybraniu dodatkowej opcji.
 • Wszystkie książki zostały podzielone na kilka kategorii tematycznych. Dzięki temu znacznie łatwiej znaleźć np. książkę o nagrywaniu płyt albo tworzeniu stron WWW. Oczywiście stary podział wg. serii wydawniczych nadal jest dostępny.
 • Witryna została wyposażona o nowy system obsługi biuletynu informacyjnego. W efekcie czego zmianie uległ sposób jego działania. Teraz osoby prenumerujące biuletyn są automatycznie informowane o każdym nowym wpisie na stronie. W praktyce oznacza to, że możesz dostać nawet kilka powiadomień na przestrzeni jednego dnia. Oczywiście częstotliwość oraz zawartość biuletynu można dowolnie profilować. Opcja ta jest dostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników.
 • Odnośniki do stron odpowiedzialnych za rejestrację i logowanie. Wszystkie czynności nie są skomplikowane a panel administracyjny dostępny jest w języku polskim. W najbliższych dniach przygotuję dokładne opisy rejestracji i profilowania zawartości biuletynu.

Zapewne zastanawiasz się po co wprowadziłem te wszystkie zmiany i przygotowałem nową wersję strony. Otóż pragnę Cię poinformować, że teraz strona zmieni swój charakter i poza informacjami o książkach będę starał się regularnie publikować nowe porady, artykuły oraz moje opinie o najciekawszych wydarzeniach ze świata informatyki i nie tylko. Liczę na to, że będziesz mnie regularnie odwiedzał w poszukiwaniu ciekawych informacji i porad.

Na koniec zapraszam do dyskusji na temat nowej wersji strony.

Komentarze

 1. Trzeba przyznać, że teraz jest o wiele lepiej :-)

 2. Hm lepiej to pojęcie względem. Dostałem już kilka maili z opiniami na temat nowej wersji. Cześć od ludzi zadowolonych ze zmiany, a inne od tych co to mają inne zdanie. Koronnym argumentem przeciwników było to, że strona straciła swój osobisty charakter… Fakt straciła jak chodzi o wygląd ale mam nadzieję, że z upływem czasu uda się to nadrobić pojawiającymi materiałami…

 3. Gratuluję! Jest świetna. Teraz wiem dlaczego ostatnio miałeś mniej czasu na forum laptopy. Chociaż, muszę powiedzieć, że jak w zakładkach klknąłem na Twój link, a otworzyło się “coś” innego niż się spodziewałem, byłem lekko zaskoczony i … zamknąłem stronę myśląc, że to jakaś pomyłka. Na początku miałem wątpliwości, ale po kilku minutach przyzwyczaiłem się i uważam, że jest super.
  Powodzenia w dalszych dokonaniach.
  JaKrasnal.
  p.s.
  mam nadzieję, że tak jak napisałeś: E-mail (nie będzie opublikowany)

 4. Jarek: oczywiście e-mail nie jest publikowany i pozostaje wyłącznie do mojej dyspozycji. To na wypadek gdy np. za jakiś czas będę do Ciebie chciał prywatnie napisać e-maila. Adres również nie trafi do newslettera!

  Faktycznie z powodu strony mniej bywałem Forum laptopy i notebooki ale strona już prawie gotowa i teraz powinienem częściej się udzielać.

  Powiem Ci, że mój pierwszy kontakt z szablonem był taki, że też mi się nie spodobało wiele rzeczy. Jednak po kilku minutach zerknąłem raz jeszcze i projekt mnie zainteresował. Za trzecim razem byłem bardzo zadowolony.

 5. Każdy rozwojowy projekt z czasem nabiera, albo powinien nabierać cech indywidualnych – wyróżniających projekt spośród innych podobnych.
  Jeśli jest to rozwojowa strona, a wierzę, że jest to będzie ewolucja ku lepszemu wplywajaca na zdecydowana budowe tozsamosci – autor – witryna.

 6. Moim zdaniem WordPress jest najlepszym systemem CMS do zastosowania na stronę domową. Testowałem bardzo wiele CMS-ów i żaden nie był taki jak WP.
  Gratuluję wyboru! Styl mi się bardzo podoba ;)
  Stronę napewno nie raz odwiedzę :-P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry