Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi

Bestseller Wydawnictwa Helion
czerwiec 2007

Praktyczny przewodnik po skutecznej promocji w internecie

 • Skąd wyszukiwarki biorą informacje o wyświetlanych stronach?
 • Jak sprawić, aby Twoja firma pojawiała się w wynikach przed konkurencją?
 • Jakich dodatkowych technik promocji użyć do zwiększenia ruchu na stronie i związanych z tym zysków?

Wyobraź sobie, że w trakcie surfowania po internecie znalazłeś ciekawą ofertę. Po pewnym czasie chcesz wrócić na stronę, na której znajduje się interesujący Cię produkt, ale nie pamiętasz jej adresu ani nazwy firmy. Wpisujesz w wyszukiwarce nazwę przedmiotu, ale zamiast szukanej witryny pojawiają się setki innych. Zniecierpliwiony kupujesz produkt u innego sprzedawcy. Nie chcesz, aby coś podobnego spotkało Twoich klientów? Zainteresuj się pozycjonowaniem stron, czyli technikami poprawiania pozycji witryny w wynikach wyświetlanych przez wyszukiwarki.

Dzięki książce “Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi” zrozumiesz, jak działają wyszukiwarki, jak wpływa to na kolejność wyświetlania odnośników do znalezionych materiałów, a przede wszystkim — jak użyć tej wiedzy do tworzenia stron, które będą zajmowały wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Poznasz także techniki umożliwiające poprawę funkcjonalności witryny oraz dodatkowe sposoby jej promowania, dzięki czemu liczba osób odwiedzających strony Twojej firmy szybko wzrośnie, podobnie jak generowane przez nią zyski.

 • Działanie wyszukiwarek
 • Dobór odpowiednich słów kluczowych
 • Poprawny układ elementów stron
 • Używanie odsyłaczy wewnętrznych i zewnętrznych
 • Ułatwianie indeksacji witryny
 • Monitorowanie ruchu na stronie i jej popularności
 • Zapewnianie funkcjonalności witryny
 • Dodatkowe techniki promocji stron
 • Wystrzeganie się nieuczciwych pozycjonerów

Wyprzedź konkurencję i ułatw swoim klientom dotarcie do swojej oferty.

Komentarze

 1. Pingback: Co nowego… » Bartosz Danowski

 2. Pingback: Nowa ciekawa promocja » Bartosz Danowski

 3. Pingback: Noc pozycjonerów » Bartosz Danowski

 4. Lexy na swoim blogu zamieściła krótką recenzję książki. Być może będzie ona pomocna dla osób, które mają zamiar kupić tę pozycję.

 5. Książkę czyta sie jednym tchem. Warto mieć pod rękął komputer, bo czytelnik sam od razu chce sprawdzić czy jego strona posiada odpowiedni kod na stronie.
  Książka rozjaśniła mi w głowie pewne rzeczy nt. pozycjonowania.

  Pozdrawiam

 6. Pingback: Marketing Internetowy » Blog Archive » Pozycjonowanie i optymalizacja stron www. Danowski, Makaruk

 7. Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi to pierwsza książka o tematyce komputerowo – marketingowej, jaką udało mi się przeczytać z dużym zainteresowaniem, podkreśleniem najistotniejszych treści i (!) zrobieniem notatek. Nie jest to takie łatwe, kiedy trzeba popracować, zająć się dzieckiem i pobawić w gospodynię domową. Zastosowałam sporo porad z książki na moich stronach i już po trzech tygodniach widać efekty – bez żadnego nakładu finansowego podciągnęłam stronę na pierwszą i drugą stronę wyników google.pl. To świetny poradnik dla osób promujących swoje firmy w internecie, których nie stać na zakup usług specjalistów od e-marketingu i które bawi udział w wyścigu o miejsce w pierwszej 10tce google.pl dla frazy “skutery w zakopanem:-) “

 8. Pingback: E-mail Marketing i inne przypadki » Pozycjonowanie i optymalizacja stron www. Danowski, Makaruk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry