QSI Product spamerem

Publikując poprzedni wpis rozłączyła się neostrada bo, ktoś postanowił wysłać do mnie faks. Swoją drogą ciekawi mi czemu neostrada się automatycznie rozłącza kiedy przesyłany jest do mnie faks.

Oczywiście sprawdziłem co przyszło bo faksu używam prywatnie w domu i nie prowadzę działalności gospodarczej. Nie ukrywam swojego zaskoczenia bo dostałem niezamawianą ofertę drogą faksową. Spamerzy postanowili do mnie przefaksować swoje śmieci bo pewno uznali, że mailowo nic nie wskórają.

Kilka słów o przesyłce. Pojedyncza kartka, cztery tabele opatrzone nagłówkami Komputery, Monitory, Laptopy i Drukarki. Poza tym jeszcze jakaś informacją o promocji. Każda tabela zawiera kilka pozycji: nazwa modelu, parametry techniczne oraz cena. Na końcu mamy jeszcze dane kontaktowe oraz wpis – cytat poniże, który doprowadził mnie do szału i utwierdził w przekonaniu, że to spam.

Jeśli nie chcecie Państwo otrzymywać od nas informacji drogą faxową, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu usunięcia Państwa numeru z naszej bazy klientów.

Powyższa informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu obowiązującego prawa. Ma charakter poglądowy, – przed dokonaniem zamówienia prosimy o telefoniczne potwierdzenie dostępności wybranych produktów i ich cen.

Oklepana formułka wszystkim znana ze spamu e-mailowego. Jednak rozbawiła mnie jej forma i to, że poszczególne części sobie wzajemnie przeczą. Najpierw mamy informację o tym, że to nie oferta handlowa (ciekawe jak można nazwać tabelę ze specyfikacją produktu i jego ceną). Dalej proszą nas o kontakt w celu rezygnacji z otrzymywania kolejnych przesyłek (dlaczego mam rezygnować z otrzymywania czegoś co wcale nie zostało przeze mnie zamówione?). Szczególnie rozbawił mnie sam koniec, gdzie czytamy, że przed dokonaniem zakupu mamy potwierdzić stan magazynowy (jaki zakup i potwierdzenie skoro to nie oferta handlowa).

Na koniec pełna nazwa i dane spamera faksowego (maila specjalnie podałem w otwartej postaci aby nakarmić roboty innych spamerów):

QSI Product SP. z o.o.
ul. Załogowa 17
80-557 Gdańsk
www.qsi.pl biuro@qsi.pl

Komentarze

 1. kadzielawski

  Niestety oferta faksów internetowych znacznie ułatwiła masowe wysyłanie faksów. Podstawowy panel obsługujący fax-2-mail ma już wbudowane narzędzie do masowej wysyłki.

  Nieco droższe niż e-mail jednak skuteczny. Często w firmach każdy faks traktowany jest jak korespondencja (zostaje zapisany w dzienniku podawczym, trafia do odpowiednich osób) i o ile na spam e-mailowy już nie reagujemy to faks jest traktowany jeszcze dość “poważnie”.

  Myślę, że w niedługim czasie możemy spodziewać się coraz częstszego spamu właśnie tą drogą, :(

 2. Czyli pozostaje mieć nadzieję, że skuteczność szybko spadnie ;)

  PS
  Miło Cię tutaj widzieć :)

 3. Nie lubie spamu -zasmieca mi poczte – ale jednoczesnie to moja praca z ktorej zyje i co w tym zlego ze komus przesle oferte???A to ooba ode mnie kupi – wilk syty i owca cala – wie o co tyle afery???

 4. Pani Ewo,

  Afera jest o to, że uważam się za świadomego klienta i sam potrafię znaleźć to czego mi potrzeba. Nikt nie musi mnie do tego przekonywać bądź to za pomocą poczty e-mail bądź faksu.

  W tym przypadku afera wynika z tego, że oferty trafiały do mnie za pośrednictwem faksu. Taka forma dodatkowo naraża mnie na koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry