Świat według Mozilli. Firefox

Coraz częściej słyszymy o lukach w zabezpieczeniach “wiodącej przeglądarki i klienta poczty elektronicznej”. Wirusy, spam, ataki pseudohakerów i programy szpiegujące to zmory trapiące użytkowników tych aplikacji. Na szczęście na rynku pojawiają się coraz ciekawsze rozwiązanie alternatywne, w dodatku często dostępne nieodpłatnie. Wśród nich prym wiodą produkty sygnowane marką Mozilla, dla których wielu użytkowników zrezygnowało ze standardowych aplikacji dołączanych do systemów operacyjnych. Szacuje się, że z Mozilli korzysta już około 10 milionów osób, co czyni ją groźnym konkurentem dla produktów firmy Microsoft.

“Świat według Mozilli. Firefox” to szczegółowe omówienie jednego z dwóch flagowych produktów marki Mozilla — przeglądarki internetowej Firefox. Czytając książkę, przekonasz się, jak niesamowite są możliwości tej aplikacji. Dowiesz się, skąd można pobrać wersję instalacyjną Firefoksa, jak go zainstalować i skonfigurować oraz korzystać ze wszystkich jego funkcji. Już nigdy nie zagrożą Ci wirusy, dialery i inne programiki, których obecności możesz sobie nie życzyć. Nie stracisz też listy ulubionych stron WWW, ponieważ nauczysz się, jak przenieść ją do Firefoksa.

  • Instalacja i konfiguracja Firefoksa
  • Dostosowanie interfejsu użytkownika
  • Blokowanie wyskakujących okienek
  • Instalacja rozszerzeń i pluginów
  • Zabezpieczenia
  • Tworzenie profilów i zarządzanie nimi

Zainstaluj i używaj Firefoksa.
Zostań użytkownikiem numer 10 000 001!

Pobierz Firefoksa teraz i (p)odpal sieć

Zobacz “Świat według Mozilli. Thunderbird” lub Kup obie książki i zapłać mniej!!!

Komentarze

  1. Nigdy wcześniej nie myślałam, że książka o przeglądarce internetowej może zmienić mój sposób korzystania z sieci. A jednak! Już przy początkowych stronach ksiązki zdanie zmieniłam i od tej pory mogę już swoja uwagę skupiać wyłącznie na treści strony. Panie autorze pokazał Pan nie tylko podstawy czyli to, co zrobić aby Firefox znalazł się na komputerze, ale przechodzi Pan z czytelnikiem całą drogę opatrzoną ważnymi przystankami jak konfiguracja, bezpieczeństwo, dodatki i radzenie sobie z kłopotami. Droga ta kończy się uzyskaniem idealnie (pod względem funkcjonalności oraz wyglądu) dopasowanego FF. Nie zapomniał Pan również o tych, którzy chcą dalej modyfikować ją dla własnych potrzeb. Duże brawo za pokazania małych sztuczek, które urastają do ogromnych rozmiarów w czasie korzystania z FF. Jak dla mnie wszystko w tej książce jest pożyteczne a sposób przekazania wiedzy od początku do końca przyjemny. W ten przyjemny początek wliczam to, w jakich okolicznościach książka trafiła w moje ręce. Pozostaje mi tylko życzyć Panu i sobie częstszych okazji do takich prezentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry