Świat według Mozilli. Thunderbird

Coraz częściej słyszymy o lukach w zabezpieczeniach “wiodącej przeglądarki i klienta poczty elektronicznej”. Wirusy, spam, ataki pseudohakerów i programy szpiegujące to zmory trapiące użytkowników tych aplikacji. Na szczęście na rynku pojawiają się coraz ciekawsze rozwiązania alternatywne, w dodatku często dostępne nieodpłatnie. Wśród nich prym wiodą produkty sygnowane marką Mozilla, dla których wielu użytkowników zrezygnowało ze standardowych aplikacji dołączanych do systemów operacyjnych.

“Świat według Mozilli. Thunderbird” to szczegółowe omówienie jednego z dwóch flagowych produktów marki Mozilla — klienta poczty elektronicznej Thunderbird. Czytając książkę, przekonasz się, jak ogromne są możliwości tej dostępnej nieodpłatnie aplikacji. Dowiesz się, skąd można pobrać wersję instalacyjną Thunderbirda, jak go zainstalować i skonfigurować oraz jak korzystać z jego funkcji. Nie będziesz musiał obawiać się wirusów i spamu, ponieważ Thunderbird posiada mechanizmy filtrowania i ochrony poczty. Nie stracisz też ustawień kont i archiwum poczty, ponieważ nauczysz się importować je do nowego programu pocztowego.

  • Instalacja i konfiguracja Thunderbirda
  • Zakładanie kont i list dyskusyjnych
  • Import danych z innych programów pocztowych
  • Tworzenie i wysyłanie wiadomości
  • Książka adresowa
  • Instalacja rozszerzeń
  • Ochrona antywirusowa i antyspamowa
  • Obsługa kanałów RSS

Zobacz “Świat według Mozilli. Firefox” lub Kup obie książki i zapłać mniej!!!

Komentarze

  1. Dawniej ktoś mógłby się dziwić, że korespondowanie przez Internet może być choć trochę skomplikowane, ale w miarę jak rozwijał się ten środek komunikacji wraz z nim ?urosły w siłę? te niechciane i niebezpieczne formy listowne. Urosły do takich rozmiarów, że przyszedł czas poszukać rozwiązania tego problemu. Jednakże w gąszczu dostępnych obecnie aplikacji nie jest prostą decyzja wyboru tej jednej jedynej. Mam wrażenie, że Pańska książka pojawiła się ?o czasie?. Tematykę wysyłania i odbierania listów potraktował Pan w sposób bardzo kompleksowy, przedstawiając wszystko co się za tym kryje i wszystko co kryje w sobie Thunderbird. To szczegółowe podejście do tematu sprawia, że książka będzie przydatna dla każdego ? nowicjusza nauczy od podstaw, a osobę zaznajomioną już z programem poprowadzi dalej do bardzo zaawansowanych funkcji. W efekcie końcowym obie te grupy czytelników uzyskają coś, co można określić mianem bezpiecznej i bardzo przydatnej aplikacji, indywidualnie dostosowanej wyglądem i funkcjonalnością dla każdego z osobna. Dla mnie bardzo dużą zaletą jest to, że autor wydobywa na światło dzienne wszystkie opcje programu, nawet te, które czasami się gdzieś cichutko przyczają ukryte przez programistów. Ciężko oderwać się od dobrej książki, ale w tym przypadku czasami jest to konieczne, choćby po to, aby udać się pod wszystkie te adresy WWW w niej wskazane lub może po to, aby sprawdzić pocztę ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry